Čokoláda

7. února 2009 v 12:51 | Radek
klik pro celý článek

Co právě čokoládu předurčuje k tomu, aby měla zrovna takovou přezdívku?
Rozhodně to nebude její vzácnost, protože - co si budeme nalhávat - čokoláda je všude hojná. Ovšem ta její schopnost navozovat blažené pocity! Protože má nadpozemská rozkoš zaměstnávat všechny smysly, není divu, že mnozí pradávní milovníci čokolády věřili, že požívají afrodiziakum. A to bylo šestnácté století v Mexiku...
Když se o pár desítek let později dostala do Evropy (tehdy se výhradně pouze pila), byla považována za lék - třeba na kocovinu pro prohýřené noci. A nebo za lektvar vhodný pro ženy-rodičky - jeden tehdejší anglický expert na zdravý život popisuje, jak zásluhou čokolády jeho žena přivedla na svět dvojčata, a to celkem třikrát.
Marie de Rabutin-Chantal, markýza de Sévigné, o čokoládě prohlásila: "Už jsem se s ní smířila. Dala jsem si ji předevčírem, abych si lépe vychutnala a strávila večeři, a dala jsem si ji včera, abych až do večera vydržela bez jídla." Jak to s tou čokoládou tedy je? Když ji pojídáme, náš mozek produkuje přírodní opiá­­­ty, které tlumí bolest a posilují pocit vnitřní pohody. Chápete tedy, že za našimi choutkami na čokoládu vězí něco víc než jenom naše rozmlsanost?!
Čokoládový poklad
Chcete-li zažít skutečný požitek z čokolády, pravou volbou je The Royal Collection od švýcarské značky Cocoa Gourmet. Krabice obsahuje dvanáct čokoládových skvostů: čtyři ze zlata, čtyři stříbrné a čtyři se sladkým diamantem. Hořká čokoláda s obsahem kakaa 65 procent je pracně pokryta jednotlivými zlatými šupinkami a uvnitř ukrývá jemný pralinkový krém. Stříbrné cihličky jsou pak ideálním spojením jedlého stříbra, hořké čokolády Cru sauvage z Bolívie s obsahem kakaa 68 procent a výjimečné náplně. Posledním skvostem je diamantová pralinka. Čokoláda Grand cru z Madagaskaru s podílem kakaa 64 procent tvoří skořápku ukrývající jemný krém z prvotřídních surovin včetně růžové vody.
Zdroj: super.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaká čokoláda vám chutná???

hořká 10% (1)
bílá 20% (2)
mléčná 40% (4)
voříšková 30% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama