the sims 2 díly

25. února 2009 v 16:37 | Radek |  the sims 2
klik pro celý článek


The sims 2
Pokračování nejprodávanější PC hry všech dob!Ve hře The Sims 2 řídíte své Simy po celý jejich život a mísíte jejich geny z jedné generace do druhé. Určujete svým Simům jejich životní cíle; popularitu, bohatství, rodinu, romanci nebo vědomosti. Poskytněte jim dlouhou, úspěšnou existenci nebo zanechte jejich život v troskách. Zaveďte je do extrémů, od zatčení po spatření ducha, od manželství s mimozemšťanem až po napsání skvělé knihy. Vypusťte svou kreativitu s novým Create-A-Sim, novými stavitelskými možnostmi . Připravte se smíchat jejich geny, naplnit jejich sny a zavést je do extrémů.
The sims 2 noční život
Popis :

Simové vyrážejí do města pořádně to roztočit. Ať už tancují do padnutí, jsou na romantické procházce, nebo soupeří v bowlingu, bude to jistě nezapomenutelná noc! Nechte své Simíky užít si nočního života naplno. Během randění uvidíte jak funguje mezi Simíky cheme a poznáte tak zda přeskočí jiskra a mezi Simíky to klapne, nebo pro ně skončí vztah katastrofou. Nejnovějším přídavkem je touha po rozkoši, která umožní Simíkům žít rušný noční život. Do života Simů přibyde přes 125 nových předmětů jako je mixážní pult, pokerový stůl a další které vám umožní zařídit si dokonalý noční podnik nebo VIP salónek.
Hlavní rysy :
-Rozhodujte o osudu jejich milostného života: Vzájemná přitažlivost mezi Simy je nyní založena na osobnosti, životních cílech a znamení zvěrokruhu. Odhadněte jak se k sobě hodí a pak je proveďte románkem se vším co k tomu patří od toužebných pohledů přes ploužák až po první polibek.
-Život je rozkoš, vyberte si jako životní cíl Užívání rozkoše, ať si váš Sim opravdu užije život. Od skvělých rande po šílené večírky.
-Motorizovaní Simové - nyní si Simové konečně můžou koupit auto a vyrazit v něm za prací nebo zábavou
The Sims 2: Noční životZvětšit obrázek do nového oknaThe Sims 2: Noční život
The sims 2 universita

The Sims 2: University je dlouho očekávaným datadiskem k již tak dokonalé hře. Nová věková skupina mladých dospěláků:
Zcela nová věková skupina Simíků, kteří odcházejí studovat na univerzitu a opouštějí své domovy. Teď si mohou vychutnat nově získanou svobodu a vybrat si své vlastní životní cíle.
Vysokoškolský život:
Vstupte do bratrstva, choďte na party, najděte si práci na částečný úvazek, staňte se součástí tajného spolku, tiskněte peníze a opisujte při písemkách. Tak jak si vaši Simíci užijí své roky na vysoké škole?
Datadisk je v češtině.
The Sims 2: Open for Business
Nový datadisk se The Sims 2: Open for Business umožní vašim Simíkum vydat se po dráze podnikatelské. A jaké jsou možnosti? Budete se moci stát majitelem butiku s oděvy, zřídit salón krásy, péct dobroty, rozdávat radost v květinách, zavést obchod s elektronikou, zaútočit na post magnáta v oblasti rychlého občerstvení, prostě, co budete chtít. Když navíc získáte pocit, že na to všechno nemůžete stačit sami, budete si moci najmout zaměstnance a nechat je sestavovat hračky, vést katalogy, vázat kytice, vyrábět roboty, co bude třeba. Když to bude nutné, nebojte se najmout manažera. Ovšem pozor na ulejváky! Jakmile zjistíte, že se vám zaměstnanci flákají, buďte připraveni je na hodinu vyhodit. Byznys je byznys a v něm není místo pro lidi, kteří nechtějí pracovat. Na druhou stranu, ty, co se snaží, je třeba povzbudit nějakou odměnou. I váš Simík, byť se stane velkým šéfem, se bude muset neustále zdokonalovat v umění obchodu a jednání se zákazníky, jinak ho konkurence převálcuje. Neméně bude třeba dbát na schopnosti podřízených. Čím schopnější budou, tím lepší produkty jim půjdou z rukou a víc peněz z kapes zákazníků do vaší kasičky. Vzhled vaší prodejny bude na vás a ceny zboží a kvalita jakbysmet. Reklama je jedním z prostředků vedoucích k úspěchu, takže narvěte své lidi do kostýmů maskotů (bude jich široký výběr, od rytířů, ninjů, po gorily, aj.). Povedete-li si v obchodě dobře, možná se vám dostane toho privilegia a získáte cenu Nejlepšího z nejlepších, čímž stoupne vaše reputace. Zajímá-li vás, kolik nových objektů vám tento addon přichystá, vězte, že to bude více než 125. Hra je v češtině.

Simové již nějaký ten pátek mohou navštěvovat univerzitu, užívat si bohatého nočního života a dokonce se vrhají do podnikatelských aktivit. Ptáte se tedy, co jim ještě chybí ke spokojenému životu? Tušíte správně, je toho ještě mnoho… Nejvíce se ovšem postavám stýská po domácích mazlíčcích, které znají ze svého minulého života - Sims: Unleashed. Na soužití virtuálních lidí se zvířaty jsme se podívali pěkně pod drobnohledem.
•Vytvořte si svého mazlíčka
Mazlíčci jsou vůbec prvním datadiskem, který do hry nevnáší žádnou tématickou čtvrť. Po spuštění hry vás uvítá rovnou základní sousedství s předvytvořenými domy a rodinami. Protože mi ty připravené příliš nevyhovovaly, tak jsem se vrhnul do tvorby vlastní početné smečky. Hned úvodem si v editoru můžete zvolit, že místo simíka chcete vytvořit psa nebo kočku. Na výběr je rovných 51 plemen psů a 30 základních druhů koček. Změnami pochopitelně dosáhnete nových křížených druhů, ale žádné hybridy neočekávejte - jedná se víceméně o drobné úpravy (pes zůstane navždy psem :)

Pomocí editoru Create-a-Pet se dají upravovat všemožné parametry. Od nejrůznějších fyzických dispozic - tvaru těla, velikosti nosu, barvy očí nebo tloušťky a vzhledu ocasu - až třeba po okrasný obojek. Daleko zajímavější ovšem je možnost úpravy srsti mazlíčka. Vývojáři v tomto směru totiž přichystali systém, který spočívá v nanášení jednotlivých textur srstí na sebe. Tyto vrstvy je možné následně prohazovat, zprůhledňovat a také volit způsob jejich nanášení.

TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek
Tímto propracovaným způsobem lze snadno dosáhnout unikátních vzhledů. Obdobně jako simům, tak i mazlíčkům můžete vdechnout "osobnost". Balancuje se mezi charakterovými vlastnostmi geniální-přihlouplý, aktivní-líný, nezávislý-přátelský, útočný-bojácný a špindíra-vybíravý. Už v editoru mě zaujaly propracované animace. Třeba taková kočka s povalečskou povahou začne lenošit rovnou v editoru - raději si ani nepředstavuji její aktivitu přímo ve hře ;)

•Roztomilí, ale nezbední…
Podobně jako ve skutečnosti, tak i v The Sims 2 jsou zvířata nejen roztomilá, ale také pořádně nevyzpytatelná. Je třeba hned zdůraznit, že mazlíčci sice jsou součástí vaší rodiny, ale nedají se ovládat (přímé ovládání ve stylu Unleashed umožňuje jen cheat). To ovšem neznamená, že žijí zcela nezávisle na simech. Každý člen rodiny je ovlivňuje pomocí příkazů a povelů. V jedné rodině může být až šest zvířátek. Ovšem celkový počet všech členů celé rodiny je omezen na deset. Což znamená, že šestičlenná rodinka si pořídí maximálně čtyři mazlíčky, zatímco osmičlenná jen dva.

Život psů a koček prochází třemi životními cykly - štěně/kotě, dospělý a starší. Stejně jako simové mají své potřeby, které je nutné pravidelně uspokojovat. K tomu poslouží různé předměty jako pelíšek, miska, hračky nebo třeba psí bouda. Ale pozor, nespokojení psi často sežvýkají vše, na co jen narazí, zatímco kočky si libují ve škrábání nábytku. Tyto nežádoucí projevy jsou jedinými odlišnými potřebami mazlíčků od těch klasických potřeb, které mají simové. Určitě se tedy vyplatí splnit zvířátkům, co jim na očích uvidíte, jinak vám udělají ze života peklo. Ne snad z nějaké ryzí nenávisti, ale jednoduše proto, že ke spokojenému životu škrábat a žvýkat potřebují. Doslova nedostatkovým zbožím v místních obchodech se stane speciální objekt "Žvýkátor", který bude cílem ničivých aktivit místo nábytku a ostatního vybavení bytu.

•Interakce se zvířátky
Ptáte se jak můžou obyvatelé simího světa získat svého mazlíčka? Pomineme-li základní možnost vytvoření přímo v editoru, tak jsou tu další možnosti. Ať už adopcí prostřednictvím telefonu nebo v podobě poutavé příležitosti "odchytit" na ulici toulavé a osiřelé poutníky - stačí malý projev přátelství a máte doma rázem nového obyvatele. Rozhodně však není radno chovat se přátelsky ke každému tvorovi, který se mihne na ulici. Čas od času vás totiž mohou navštívit smradlaví skunkové. A věřte nebo ne, není nic horšího, než místo interakce "Vyhnat" zvolit "Pohladit".

Tím se dostávám k oněm důležitým interakcím. Ty jsou poměrně rozmanité - od možností jako naučit nebo dát povel, přes "Vynadat za…" nebo naopak "Pochválit za…" až po "Jít na procházku". Těmito základními instrukcemi a příkazy formujete vychování psa/kočky. Naučené povely si pamatují a často jim poslouží i v "zaměstnání". Za všechny jmenujme psa hrajícího ve filmu, který určitě využije své přednosti "dělat mrtvolu".

Správná péče a trénink je nezbytný i z jiných důvodů, protože velmi nezbedné či agresivní (ale také vyhladovělé) chlupáče příslušný úřad majitelům nekompromisně odebírá. Na přítomnost mazlíčků ve hře nereagují pouze simové, ale také oni sami, což se projeví zejména ve vzájemných vztazích. Nejednou se setkáte s vzájemnými souboji, ať již kočka versus pes nebo "jen" agresivních pohledů mezi znesvářenými "šelmami".

•Nové kariéry?
Po delší době (poprvé a naposledy to byla Univerzita) vnáší datadisk do hry nové zaměstnání. Ovšem nejde o kariéry ledajaké - jsou ušity přímo na míru vašim mazlíčkům! Konkrétně je můžete zaměstnat v jedné ze tří oblastí a to v showbyznysu, bezpečnosti a službách. Každá z kariérních pozic nabízí až pět pracovních úrovní. Zvířata pro trh práce musí být pořádně vytrénovaná a vychovaná.

Pro kariérní postup je nutné své chlupáče naučit novým povelům. Dejme tomu, když pes vykonávající práci u bezpečnostních složek pomýšlí na povýšení, tak jej jeho páníček (vy) musíte naučit určité povely. Zaměstnávání zvířat v praxi probíhá tak, že si pro vašeho čtyřnohého kamaráda přijede odvoz, který jej klasicky dopraví do zaměstnání. Tak jako u simů bude platit, že čím spokojenější a vycvičenější mazlíček, tím větší nárok na lepší pozici a odměnu. Ještě dodám, že shánění práce probíhá zcela tradičně, tedy po telefonu, internetu a čtením inzerátů v novinách.


•Morčata a papoušci
Ve stínu svých věhlasnějších kamarádů psů a koček se krčí další dva zvířecí druhy, kteří osídlí drátěné klece. Jedná se o morčata a papoušky. Setkáte se také s rybkami ve zcela novém mořském akváriu, které bohužel slouží jen jako dekorace. Na hraboše a létající opeřence je ovšem nutné dohlížet se stejnou pečlivostí jako na jejich nezbedné čtyřnohé příbuzné. Jen jejich pořizování je poněkud odlišné. Probíhá tak, že pro ně v nákupním módu nejprve zakoupíte klec. Teprve později si kliknutím na ni morče nebo papouška koupíte (bílé morče vzhledu laboratorní myši mě stálo 70 simoleonů), přičemž na výběr je hned několik různých variant. S obyvateli klecí si můžete hrát, pozorovat je, nakrmit nebo je dokonce i vypustit na svobodu.


další obrázky z této hry najdete v naší sekci screenshotů

Musím říci, že Mazlíčci jsou opravdu povedení. Zejména proto, že nabízejí atraktivní téma, které je zpracováno na jedničku. Animace zvířat, včetně jejich reakcí, jsou zvládnuty velmi dobře a často také doprovázeny emocemi - např. smutný pes klonící hlavu před svým rozzlobeným páníčkem. Podobného projevu se dočkáte i při hře na mrtvolu, kdy pes vyděšeně čichá k páníčkovi, který předvádí mrtvého. Pro všechny fanoušky The Sims 2 jasná volba a pro EA nejlepší hra letošního podzimu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama